لاپاراسکوپی رحم

لاپاراسکوپی رحم جراحی می باشد که تهاجم در آن بسیار ناچیز صورت می گیرد . یک برشی کوچک در زیر شکم به وجود می آید و یک دوربین کوچک داخل سوراخ شکم می شود . جراح به وسیله ملاحظه تصویر سوراخ شکم و رحم در مانیتور عمل لاپاراسکوپی رحم را انجام می دهد . دو یا سه سوراخ نه چندان بزرگ دیگری در بخش تحتانی شکم به وجود می آید تا وسایل جراحی از این روش وارد شوند .لاپاراسکوپی رحم فقط یک برشی است که بزرگ نمی باشد و درنهایت خونریزی کمتری – جای زخم کوچکتری – خطر عفونت کمتری و درد بسیار کمی همچنین در طول دوران نقاهت به همراه دارد و هم چنین به اندازه ی چشمگیری کمتر از جراحی باز می باشد .

لاپاراسکوپی رحم

لاپاراسکوپی رحم

امروزه علاوه بر امکان لاپاراتومی و بررسی و برداشت نسوج و یا تحت نظر گرفتن بیمار با سونوگرافی لگنی منظم روش سومی نیز پیشنهاد شده است و آن انجام لاپاراسکوپی پیشرفته برای ارزیابی و درمان بیماران مبتلا به توده بدخیم تخمدانی است .

لاپاراسکوپی رحم یکی از عمل هایی می باشد که دارای مزایای بسیاری می باشد و بایتسی با دقت فراوان انجام شود . دکتر مهزاد هلاوی متخصص درمان نازایی تخصص ویژه ای در انجام لاپاراسکوپی دارد و مهارت خاصی را در این زمینه به دست آورده است . می توانید هم چنین جهت تعیین وقت و رزرو قبلی با شماره هایی که در داخل سایت می باشد تماس حاصل فرمائید .

در یک خانم جوان با توده لگنی که بیش ترین شک به تومور خوش خیم تخمدان وجود دارد و تومور مارکرهایی چون Afp و Hcg منفی است . در صورت وجود مهارت کافی بهتر است لاپاراسکوپی صورت گیرد . عوامل زیر می تواند شک به بدخیمی را افزایش دهد و در نظر گرفتن آن ها در ارزیابی کلینیکی قبل از تصمیم گیری برای لاپاراسکوپی یا لاپاراتومی با ارزش است :

  • سن بیمار
  • دو طرفه بودن
  • توموری که از نظر کلینیکی تائید شده باشد .
  • آسیت
  • یافته های سونوگرافیک
  • یافته های به نفع ندول متاستاتیک در سی تی اسکن
  • افزایش تومور مارکرها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *