نگهداری از کودک با سندروم داون در منزل

نگهداری از کودک با سندروم داون در منزل

هنگامی که فرزند شما سندروم داون دارد ، یکی از مفیدترین چیزهایی که می توانید انجام دهید یادگرفتن بیشتر در مورد این موضوع می باشد . شما باید به صورت آنلاین برای برنامه ها و منابعی که به فرزند شما کمک می کند، جستجو کنید .

در طول این راه ممکن است با والدین دیگری که فرزند آن ها سندروم داون دارد صحبت کنید که بسیار برای شما آموزنده می باشد و می آموزید که باید انتظار چه چیزهایی را بکشید و همانطوری که فرزند شما رشد می کند ، می توانید با پزشکان ، تراپیست ها ، معلم ها و متخصصین دیگر همکاری کنید .

در طول این پروسه بزرگ  ، حتی این موضوع می تواند کمک کننده باشد که روز به روز چه کارهایی می توانید انجام دهید . نه تنها برای پشتیبانی کردن از فرزند خود بلکه برای مراقبت از خودتان .

چگونه خود را پشتیبانی کنید

تمام خانواده ها شادی ها و لذت های خود ، استرس  و چالش های خود را دارند ، اما وقتی که شما یک فرزند با سندروم داون دارید ، همه چیز کمی سخت تر به نظر می رسد . به علاوه مدرسه ، درس های موسیقی ، ورزش ها و شغل ها معمولا با ویزیت های اضافی که با پزشکان و تراپیست ها دارید مخلوط می شود.

گرفتن کمک زمانی که به شما پیشنهاد می شود و همچنین توجه به نیازهایتان بسیار مهم می باشد . در اینجا ایده هایی وجود دارد :

  • یک سیستم پشتیبانی بسازید . دوستان خود و فامیلتان را دعوت کنید تا در نگهداری به شما کمک کنند . آن ها می توانند به شما اجازه دهند که زمان کوچکی برای خود داشته باشید تا پیاده روی کنید ، کتاب بخوانید ، یا زمانی را برای تنهایی با خود داشته باشید. یک زمان استراحت کوچک حتی اگر خیلی کم باشد می تواند به شما کمک کند تا پدر و مادر بهتری باشید .
  • در باره چالش خود صحبت کنید . مردم می خواهند به شما کمک کنند ، اما معمولا نمی دانند که چگونه این کار را انجام دهند . به عنوان مثالی ساده ، سخت است که یک شام سالم در کنار میز با تمام این قرار ملاقات ها داشته باشید . دری را باز کنید و به آن ها ایده هایی بدهید از این که چه کاری می توانند انجام دهند .
  • لیستی از چیزهایی که نیاز دارید تهیه کنید . و از استفاده از آن نترسید . دفعه دیگر که کسی به شما می گوید : به من اجازه بده بدانم چگونه کمک کنم ، شما آماده خواهید بود .
  • برای دوستان وقت بگذارید . حتی اگر یک زمان کوتاه بعد از رفتن کودک به رختخواب باشد ، دوستان می توانند کمک کنند تا شما بخندبد و بعد از یک هفته طولانی انرژی بگیرید .
  • به خودتان آسان بگیرید . هر کسی به یک زمان استراحت نیاز دارد. حتی باید در مورد دیدن یک مشاورفکر کنید . آن ها می توانند به شما در مورد احساساتتان کمک کنند و ابزاری به شما بدهند تا استرس های روزانه را کنترل کنید .
  • از سلامتی خود مراقبت کنید . ورزش و خوردن خوب حتی زمانی که احساس بدی دارید بسیار مهم و کمک کننده است . سعی کنید که یک برنامه بسازید و تا آنجا که می توانید به آن مقید باشید.

پرستاری در منزل طبیب اول  ، با دارا بودن  کادر درمانی و پرستاران حرفه ای و مجرب می تواند، اقدامات درمانی و پرستاری را در منزل برای شما و عزیزانتان با مجهزترین دستگاه های پزشکی و درمانی، انجام دهد.  

به منظور دستیابی به خدمات این مرکز می توانید با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:

شماره های تماس : ۰۹۱۲۸۳۵۶۳۸۸ و ۰۲۱۷۷۰۳۳۰۲۴۰

  اینستاگرام

نتیجه

با این که نگهداری از کودکی با سندروم داون در منزل کار سختی است اما با مدیریت زمان و کمک گرفتن از دوستان و همچنین استفاده از کمک مشاورین می توانید از پس این چالش برآمده و خانواده ای شاد داشته باشید .

فیزیوتراپی در منزل

خدمات پرستاری در تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *